Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,4954007,148800
Brasilien RealBRL12,6246003,092800
Bulgarien LevaBGN14,6707005,197700
Canadian DollarCAD16,3828006,944600
Chile PesosCLP10,0123000,014800
Costa Rica ColonesCRC10,0141480,018539
Danish KroneDKK11,2145001,326900
Dominikanska Rep.DOP10,1751000,206300
Egypten PundEGP10,3123600,580048
Euroland EuroEUR19,19000010,057400
FijiFJD13,8673004,756800
Filippinerna PesosPHP10,1627000,194000
Förenade ArabemirateAED12,2878002,603900
HongkongHKD11,0827001,218400
IndienINR10,1245000,149300
Indonesien RupiahIDR1000,0612000,073800
IslandISK10,0721000,085000
IsraelILS12,2705002,644400
Japanese YenJPY1007,6318008,347200
Jordanien DinarJOD111,50080013,633000
Kenya ShillingKES10,0758000,093700
Kina YuanCNY11,2263001,380000
Korea, SydKRW10,0073000,008700
Kroatien KunaHRK11,2235001,376900
Kuwait DinarKWD126,70660031,571800
MalaysiaMYR11,8985002,160800
Marocko DirhamMAD10,7641001,040200
Mauritius RupeMUR10,2291000,276500
MexicoMXN10,4459000,513400
Norwegian KroneNOK10,9729001,064400
Nya Zeeland DollarNZD15,9300006,673400
Oman RialOMR121,09720025,157700
Pakistan RupeesPKR10,0735720,088983
Polsk ZlotyPLN12,1318002,399100
Pounds SterlingGBP110,47400011,655900
Qatar RiyalQAR12,1928292,731069
RumänienRON11,9546002,303300
Ryska RubelRUB10,1345000,170500
Saudiarabien RiyalSAR12,1172002,493500
Schweiz FrancCHF18,5286009,255100
SingaporeSGD15,8023006,757900
Sri LankaLKR10,0530540,066439
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,6832000,768800
Taiwan DollarTWD10,2690000,319800
Thailand BahtTHB10,2383000,279500
TjeckienCZK10,3422000,380800
Tunisien DinarTND13,6549244,330834
Turkiska liraTRY12,3614002,687700
UngernHUF10,0297000,033000
US DollarUSD18,5100009,354400
Vietnam DongVND1000,0337000,046500

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.