Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,1678002,467300
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,1445006,762600
Brasilien RealBRL12,3751002,798800
Bulgarien LevaBGN14,8434005,389900
Canadian DollarCAD16,3282006,885200
Chile PesosCLP10,0120000,014500
Costa Rica ColonesCRC10,0128000,016900
Danish KroneDKK11,2297001,376000
Dominikanska Rep.DOP10,1624000,191400
Egypten PundEGP10,2597000,482200
Euroland EuroEUR19,53000010,429500
EuroMyntEUM18,50000010,498800
FijiFJD13,6643004,507100
Filippinerna PesosPHP10,1523000,181600
HongkongHKD11,0196001,147400
IndienINR10,1187000,142400
Indonesien RupiahIDR1000,0570000,068800
IslandISK10,0725000,085400
IsraelILS12,2194002,584900
Japanese YenJPY1007,1859007,859500
Jordanien DinarJOD110,92670012,952500
Kenya ShillingKES10,0715000,088400
Kina YuanCNY11,1685001,360000
Korea, SydKRW10,0071000,008500
Kroatien KunaHRK11,2429001,398700
Kuwait DinarKWD125,51060030,157900
MalaysiaMYR11,9252002,191200
Marocko DirhamMAD10,7598001,034300
Mauritius RupeMUR10,2269000,273800
MexicoMXN10,4256000,490000
Norwegian KroneNOK10,9534001,043100
Nya Zeeland DollarNZD15,4779006,164600
Oman RialOMR119,97360023,817800
Pakistan RupeesPKR10,0669000,082200
Polsk ZlotyPLN12,2425002,523600
Qatar RiyalQAR11,9944002,493000
RumänienRON11,9750002,327400
Ryska RubelRUB10,1241000,157400
Saudiarabien RiyalSAR12,0043002,360500
Schweiz FrancCHF18,1223008,814200
SingaporeSGD15,6827006,618600
Sri LankaLKR10,0484000,060600
StorbritannienGBP110,54200011,731600
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,5734000,645300
Taiwan DollarTWD10,2570000,305500
Thailand BahtTHB10,2384000,279600
TjeckienCZK10,3769000,419400
Tunisien DinarTND13,1113003,687500
Turkiska liraTRY12,0364002,317800
UngernHUF10,0306000,034100
US DollarUSD18,0100008,835000
Vietnam DongVND1000,0338000,042300

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.