Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,7322007,409400
Brasilien RealBRL12,7261003,212500
Bulgarien LevaBGN14,6646005,191000
Canadian DollarCAD16,6197007,202400
Chile PesosCLP10,0128000,015500
Costa Rica ColonesCRC10,0139730,018309
Danish KroneDKK11,2137001,339400
Dominikanska Rep.DOP10,1800000,212100
Egypten PundEGP10,2547170,473004
Euroland EuroEUR19,18000010,097700
FijiFJD13,9870004,904000
Filippinerna PesosPHP10,1661000,198100
Förenade ArabemirateAED12,3413002,664800
HongkongHKD11,1089001,247900
IndienINR10,1243000,149100
Indonesien RupiahIDR1000,0625000,075400
IslandISK10,0747000,088000
IsraelILS12,2791002,654400
Japanese YenJPY1007,6467008,363400
Jordanien DinarJOD111,78680013,972000
Kenya ShillingKES10,0771000,095400
Kina YuanCNY11,2556001,413000
Korea, SydKRW10,0073000,008700
Kroatien KunaHRK11,2196001,372500
Kuwait DinarKWD127,26940032,237200
MalaysiaMYR11,9285002,195000
Marocko DirhamMAD10,7726001,051700
Mauritius RupeMUR10,2340000,282400
MexicoMXN10,4361000,502100
Norwegian KroneNOK11,0060001,111800
Nya Zeeland DollarNZD16,2309007,012000
Oman RialOMR121,59160025,747200
Pakistan RupeesPKR10,0720320,087120
Polsk ZlotyPLN12,1083002,372600
Pounds SterlingGBP110,69710012,023200
Qatar RiyalQAR12,1470582,674064
RumänienRON11,9678002,318900
Ryska RubelRUB10,1353000,171600
Saudiarabien RiyalSAR12,1669002,552000
Schweiz FrancCHF18,5515009,280000
SingaporeSGD15,8915006,861800
Sri LankaLKR10,0522530,065436
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,6680000,751800
Taiwan DollarTWD10,2713000,322500
Thailand BahtTHB10,2402000,284500
TjeckienCZK10,3416000,380200
Tunisien DinarTND13,5921224,256419
Turkiska liraTRY12,4397002,776800
UngernHUF10,0297000,033100
US DollarUSD18,6500009,596600
Vietnam DongVND1000,0345000,047600

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.