Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,0763002,363200
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,1420006,759900
Brasilien RealBRL12,3597002,780700
Bulgarien LevaBGN14,6849005,213600
Canadian DollarCAD16,2542006,804700
Chile PesosCLP10,0118000,014200
Costa Rica ColonesCRC10,0121280,015952
Danish KroneDKK11,1872001,343000
Dominikanska Rep.DOP10,1592000,187600
Egypten PundEGP10,2474140,459345
Euroland EuroEUR19,21000010,175500
EuroMyntEUM18,50000010,075500
FijiFJD13,5983004,425900
Filippinerna PesosPHP10,1457000,173700
HongkongHKD10,9775001,100000
IndienINR10,1132000,135800
Indonesien RupiahIDR1000,0554000,066900
IslandISK10,0670000,079000
IsraelILS12,1344002,485900
Japanese YenJPY1006,8203007,459600
Jordanien DinarJOD110,46070012,400100
Kenya ShillingKES10,0685000,084700
Kina YuanCNY11,1202001,305700
Korea, SydKRW10,0065000,007700
Kroatien KunaHRK11,2162001,382400
Kuwait DinarKWD124,48140028,941300
MalaysiaMYR11,8105002,060700
Marocko DirhamMAD10,7407001,008300
Mauritius RupeMUR10,2210000,266700
MexicoMXN10,4270000,491600
Norwegian KroneNOK10,9526001,042300
Nya Zeeland DollarNZD15,5748006,273700
Oman RialOMR119,14880022,834200
Pakistan RupeesPKR10,0638710,078430
Polsk ZlotyPLN12,1340002,401500
Qatar RiyalQAR11,9154482,394310
RumänienRON11,9359002,281300
Ryska RubelRUB10,1202000,152400
Saudiarabien RiyalSAR11,9216002,263100
Schweiz FrancCHF17,8807008,552000
SingaporeSGD15,4413006,337400
Sri LankaLKR10,0464320,058158
StorbritannienGBP110,28560011,560700
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,5787000,651300
Taiwan DollarTWD10,2445000,290700
Thailand BahtTHB10,2264000,268200
TjeckienCZK10,3555000,395600
Tunisien DinarTND13,0412373,604429
Turkiska liraTRY12,1942002,522400
UngernHUF10,0298000,033200
US DollarUSD17,7400008,585500
Vietnam DongVND1000,0276000,042200

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.