Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,1978002,501500
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,2981006,931700
Brasilien RealBRL12,3106002,722800
Bulgarien LevaBGN15,1054005,681500
Canadian DollarCAD16,4184006,983300
Chile PesosCLP10,0130000,015700
Costa Rica ColonesCRC10,0122500,016231
Danish KroneDKK11,3290001,466200
Dominikanska Rep.DOP10,1599000,188400
Egypten PundEGP10,4115000,548700
Euroland EuroEUR110,02000010,998900
EuroMyntEUM18,50000010,890000
FijiFJD13,7793004,648600
Filippinerna PesosPHP10,1499000,178800
HongkongHKD11,0271001,155900
IndienINR10,1175000,141000
Indonesien RupiahIDR1000,0563000,068000
IslandISK10,0761000,089700
IsraelILS12,2404002,609400
Japanese YenJPY1007,5089008,212700
Jordanien DinarJOD111,03080013,075900
Kenya ShillingKES10,0746000,092200
Kina YuanCNY11,2861001,447300
Korea, SydKRW10,0073000,008700
Kroatien KunaHRK11,3386001,521500
Kuwait DinarKWD125,95560030,684000
MalaysiaMYR12,0627002,347700
Marocko DirhamMAD10,7406001,008100
Mauritius RupeMUR10,2318000,279700
MexicoMXN10,4347000,500500
Norwegian KroneNOK11,0090001,103800
Nya Zeeland DollarNZD15,8385006,570500
Oman RialOMR120,22110024,112900
Pakistan RupeesPKR10,0581100,071325
Polsk ZlotyPLN12,3898002,689400
Qatar RiyalQAR11,9286132,410867
RumänienRON12,0787002,449600
Ryska RubelRUB10,1166000,149700
Saudiarabien RiyalSAR12,0292002,389800
Schweiz FrancCHF18,3071009,014800
SingaporeSGD15,9061006,878700
Sri LankaLKR10,0458270,057335
StorbritannienGBP111,36700012,776200
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,6761000,760900
Taiwan DollarTWD10,2653000,315400
Thailand BahtTHB10,2525000,299100
TjeckienCZK10,3997000,444800
Tunisien DinarTND13,0989623,672829
Turkiska liraTRY12,0149002,316200
UngernHUF10,0325000,036200
US DollarUSD18,0800008,990000
Vietnam DongVND1000,0342000,042700

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.