Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,1288002,422900
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,1696006,790200
Brasilien RealBRL12,3161002,729300
Bulgarien LevaBGN14,9164005,471200
Canadian DollarCAD16,1791006,723000
Chile PesosCLP10,0126000,015200
Costa Rica ColonesCRC10,0120280,015851
Danish KroneDKK11,2757001,393500
Dominikanska Rep.DOP10,1559000,183700
Egypten PundEGP10,3979000,530500
Euroland EuroEUR19,64000010,570000
EuroMyntEUM18,50000010,354500
FijiFJD13,6761004,521700
Filippinerna PesosPHP10,1452000,173100
HongkongHKD10,9978001,122900
IndienINR10,1156000,138700
Indonesien RupiahIDR1000,0552000,066600
IslandISK10,0729000,085900
IsraelILS12,1871002,547300
Japanese YenJPY1007,2772007,959300
Jordanien DinarJOD110,68490012,665800
Kenya ShillingKES10,0712000,088100
Kina YuanCNY11,2305001,384800
Korea, SydKRW10,0070000,008300
Kroatien KunaHRK11,2837001,444600
Kuwait DinarKWD125,13330029,711900
MalaysiaMYR11,9842002,258400
Marocko DirhamMAD10,7405831,008078
Mauritius RupeMUR10,2296000,277100
MexicoMXN10,4128000,475200
Norwegian KroneNOK10,9634001,054000
Nya Zeeland DollarNZD15,7141006,430400
Oman RialOMR119,58680023,356600
Pakistan RupeesPKR10,0597660,073394
Polsk ZlotyPLN12,2905002,577700
Qatar RiyalQAR11,9044182,380569
RumänienRON12,0037002,361200
Ryska RubelRUB10,1252000,158800
Saudiarabien RiyalSAR11,9655002,314800
Schweiz FrancCHF18,2963009,003000
SingaporeSGD15,6688006,602400
Sri LankaLKR10,0453850,056802
StorbritannienGBP110,77700011,993100
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,6683000,752100
Taiwan DollarTWD10,2580000,306700
Thailand BahtTHB10,2415000,283300
TjeckienCZK10,3842000,427600
Tunisien DinarTND13,0634953,630848
Turkiska liraTRY12,0615002,346300
UngernHUF10,0311000,034600
US DollarUSD17,8200008,650000
Vietnam DongVND1000,0332000,041500

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.