Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,2771006,908500
Brasilien RealBRL12,4760002,917800
Bulgarien LevaBGN14,7871005,327300
Canadian DollarCAD16,2233006,771100
Chile PesosCLP10,0119000,014400
Costa Rica ColonesCRC10,0137970,018079
Danish KroneDKK11,2540001,381200
Dominikanska Rep.DOP10,1737000,204700
Egypten PundEGP10,2668690,495572
Euroland EuroEUR19,39000010,349500
EuroMyntEUM18,50000010,313500
FijiFJD13,8179004,696100
Filippinerna PesosPHP10,1623000,193500
Förenade ArabemirateAED12,2696002,583200
HongkongHKD11,0713001,205600
IndienINR10,1240000,148800
Indonesien RupiahIDR1000,0607000,073200
IslandISK10,0788000,092900
IsraelILS12,2758002,650600
Japanese YenJPY1007,5156008,220100
Jordanien DinarJOD111,41800013,534800
Kenya ShillingKES10,0749000,092600
Kina YuanCNY11,2135001,365600
Korea, SydKRW10,0071000,008500
Kroatien KunaHRK11,2470001,417300
Kuwait DinarKWD126,60060031,446500
MalaysiaMYR11,9339002,201100
Marocko DirhamMAD10,7757001,055900
Mauritius RupeMUR10,2318000,279800
MexicoMXN10,4444000,511600
Norwegian KroneNOK10,9671001,075600
Nya Zeeland DollarNZD15,8672006,602800
Oman RialOMR120,93070024,959100
Pakistan RupeesPKR10,0718610,086913
Polsk ZlotyPLN12,2259002,504900
Pounds SterlingGBP110,72000012,049000
Qatar RiyalQAR12,1414812,667117
RumänienRON11,9996002,356300
Ryska RubelRUB10,1341000,170100
Saudiarabien RiyalSAR12,1004002,473700
Schweiz FrancCHF18,5730009,303300
SingaporeSGD15,7790006,730700
Sri LankaLKR10,0515400,064544
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,6282000,707000
Taiwan DollarTWD10,2675000,318000
Thailand BahtTHB10,2386000,282600
TjeckienCZK10,3572000,397500
Tunisien DinarTND13,3738043,997727
Turkiska liraTRY12,3673002,721300
UngernHUF10,0306000,034100
US DollarUSD18,3861009,295000
Vietnam DongVND1000,0335000,046300

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.