Aktuella sälj och köpkurser - Valutakurser Kapitalex

Kapitalex Linköping - Stockholm - Se aktuella valutakurser - Köp er valuta hos oss

Våra kurser uppdateras alla vardagar efter kl. 11:00. Fredagar även kl. 16.00

Valutanamn Valuta Per  Vi köper
sedlar 
Vi säljer
sedlar 
Arab Emirat DirhamAED12,1300002,424300
Argentina PesosARS10,0000000,700000
Australian DollarAUD16,3751007,016400
Brasilien RealBRL12,4188002,850300
Bulgarien LevaBGN14,7067005,237800
Canadian DollarCAD16,3341006,891600
Chile PesosCLP10,0117000,014100
Costa Rica ColonesCRC10,0130000,017100
Danish KroneDKK11,2245001,337600
Dominikanska Rep.DOP10,1630000,192100
Egypten PundEGP10,2559000,475100
Euroland EuroEUR19,26000010,129500
EuroMyntEUM18,50000010,241900
FijiFJD13,7197004,575300
Filippinerna PesosPHP10,1501000,179000
HongkongHKD11,0023001,128000
IndienINR10,1175000,141000
Indonesien RupiahIDR1000,0569000,068700
IslandISK10,0711000,083800
IsraelILS12,1549002,509800
Japanese YenJPY1007,0481007,708700
Jordanien DinarJOD110,73040012,719800
Kenya ShillingKES10,0699000,086400
Kina YuanCNY11,1653001,311400
Korea, SydKRW10,0068000,008100
Kroatien KunaHRK11,2340001,388700
Kuwait DinarKWD125,06280029,628600
MalaysiaMYR11,8234002,075300
Marocko DirhamMAD10,7477001,017800
Mauritius RupeMUR10,2263000,273100
MexicoMXN10,4435000,510600
Norwegian KroneNOK10,9631001,053700
Nya Zeeland DollarNZD15,9035006,643600
Oman RialOMR119,64260023,423100
Pakistan RupeesPKR10,0680000,083500
Polsk ZlotyPLN12,1538002,423800
Qatar RiyalQAR12,0000002,500000
RumänienRON11,9576002,306800
Ryska RubelRUB10,1199000,152000
Saudiarabien RiyalSAR11,9713002,321600
Schweiz FrancCHF18,2574008,960800
SingaporeSGD15,5503006,464400
Sri LankaLKR10,0491000,061500
StorbritannienGBP110,20030011,351300
Svenska kronorSEK10,0000000,000000
Sydafrika Republ.ZAR10,6082000,684400
Taiwan DollarTWD10,2508000,298200
Thailand BahtTHB10,2294000,269100
TjeckienCZK10,3578000,398200
Tunisien DinarTND13,2400003,840000
Turkiska liraTRY12,2459002,556200
UngernHUF10,0305000,033900
US DollarUSD17,9400008,715500
Vietnam DongVND1000,0314000,043300

Vi reserverar oss för eventuella felaktigheter och ändringar på webbplatsen.


Våra växlingskontor finns i central Linköping och Stockholm - Nära dig kan ni köpa och sälja valuta, hantering av dagskassor för företag. Betaltjänster Plus och Bankgirobetalningar

Läs mer om våra kontor - Kapitalex Stockholm - Kapitalex Linköping


KORT OM KAPITALEX

Hos oss kan du enkelt köpa din valuta avgiftsfritt till mycket fömånliga kurser. Vi på Kapitalex i Linköping och Stockholm ser till så att du alltid har rätt valuta till ditt resmål.

Du kan även betala dina Plus-/Bankgiroräkningar och även göra insättningar hos de svenska bankerna. Vi erbjuder dessa tjänster både till privatpersoner och företag.

Vi tar hand om dig och ditt företag

Som företagskund får ni särskilda förmåner på våra övriga tjänster. Vi ger er bra service, med hög tillgänglighet och till bra priser. Vill ni veta mer om denna tjänst, ring gärna vår kundsupport eller kontakta oss här.